четверг, 18 февраля 2016 г.

Бінарний урок. 11 клас.ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТЕОРІЇ ЙМОВІРНОСТЕЙ Питання випадковості та ймовірності в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита»


Мета: ознайомити учнів з основними поняттями теорії ймовірностей: розглянути філософське питання випадковості та ймовірності в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита»; спонукати учнів до свідомого сприймання матеріалу; розви­вати мислення старшокласників, уміння аналізувати, доходити висновків.
На дошці заздалегідь зроблено записи:
Випадковий той, який стався десь за збігом обставин, відбувся непередбачено, несподівано.
Збіг випадкове поєднання яких-небудь обставин, подій.
Доля збіг обставин, напрям життєвого шляху, що ніби не залежать від бажання та волі людини; хід подій життя.

Джозеф Редьярд Кіплінг «Балада про Схід і Захід». Протистояння і примирення Сходу і Заходу в баладі. Ідеї миру і дружби.


Протистояння і примирення Сходу і Заходу в баладі.
Ідеї миру і дружби.
Динаміка образів головних героїв (Камаль, Полковничий син).

Психологічна глибина та суперечливість образу Анни Кареніної з однойменного роману Л. Толстого


Мета: допомогти учням розкрити образ Анни й глибше зрозуміти його значення, дослідити майстерність автора у його створенні; розвивати навички характеризування образів, уміння визначати головне й художні деталі, висловлювати свої думки; виховувати високі моральні якості.

Декада російської мови та зарубіжної літератури


Понеділок 08.02
1.Радіоальманах «Справжня історія Барона Мюнхгаузена» (6-і класи)
2.Випуск літературного календаря «Жовтень»

Вівторок 09.10
1.Казковий кінотеатр «Волт Дісней. Загадка генія». Перегляд мультиплікаційного фільму «Білосніжка та семеро гномів» (1-5 класи)
2.Конкурс стіннівок

Влада золота та її філософія в повісті О. де Бальзака «Гобсек». Конспект уроку. 10 клас

Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст твору; розвивати навички роботи з текстом, його коментування, виокремлення головного та деталей, формувати вміння аргументувати свої твердження; виховувати позитивне ставлення до загальнолюдських моральних цінностей.
Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього.
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
III. Оголошення теми й мети уроку
IV. Актуалізація опорних знань
Бесіда
♦ Схарактеризуйте Бальзака як письменника й людину.
♦ З’ясуйте структуру твору життя Бальзака — «Людської комедії».
♦ Розкажіть про зв’язки Бальзака з Україною.

10 клас. Контрольна робота. Глибинні зрушення в поезії початку ХХстоліття. Модернізм і основні течії європейської поезії ХХ століття. Контрольна робота. 11 клас

Рівень 1 ( 0,5 бали )
1. Що таке каліграми:
а) каліграфічно записані вірші;
б) вірші у вигляді малюнка;
в) вірші у прозі;
г) вірші без рими.
2.Що виражає образ Орфея в сонеті "Орфей, Еврідіка, Гермес":
а) інтерес поета до античної міфології;
б) утвердження сили мистецтва;
в) захоплення сильною особистістю;
                                           г) любов поета до музики?

План роботи за курсами

Заходи
по впровадженню методичних рекомендацій
курсів   вчителів зарубіжної літератури та російської мови
при КЗ « КОІППО імені Василя Сухомлинського»
( 05 .10. 2015  -  16.10.2015)